Malum zat , Malum Örgüt

Başlıkta kullandığım ”örgüt” kelimesi dikkatlerden kaçmamıştır diye tahmin ediyorum. Yıllardır alışık olduğumuz Fettullah Gülen Hoca Efendi Hazretleri övgülerinden sonra Türk halkının gözünde sizde takdir edersiniz ki forsunun bir anda düşmesi , yerlerde sürünmesi elbet onu sevenleri , maşalığını yapanları derinden etkilemiştir. Öncelikle hayatını , yaşamını bu mevkiye bu zenginliğe nasıl geldiğini bu otoriteye nasıl sahip olduğunu hakkında konuşalım. Malum zat 1941 Erzurum doğumludur.Babası imamdır.Kendisi gerekli din eğitimini aldıktan sonra vaiz olmuştur.Bunların aslında çokta bir ehemmiyeti yoktur.2-3 yıl imamlık yaptıktan sonra askerlik eğitimini Mamak ve İskenderun’da yaptı ve askerlik süresince 10’dan fazla şehir değiştirmiştir.Aslında Gülen daha genç bir vaizken askere alındığında işlem başladı! Bak kimse konuşmuyor ama Gülen askerlik yaptığı MAMAK ve İSKENDERUN’da hiç sıkıntı yaşamadı! Bir el hep onu korudu! Bütün rüzgarların etrafından dolaştı!
Mamak’ta rütbeli askerlere namaz kıldırdı! Komünizmle mücadele için gerekliydi! Peki o zamanın şartları göz önüne alındığında , bir vaiz askeriyede nasıl dinini rahatça yaşar , yaşatır ve örnek olur ? Askeriye’de ise İstihbarat görevi verilmişti. Eğitimini almıştı. Bir asker , askerlik süresi boyunca neden 10 şehir gezer ? Hele hele bir istihbaratçı ? Kafalar karışmıyor mu ? Daha çok karışacaaak…Peki Gülen ile temas kuran ilk yabancı kimdir ?1963-64 yılarında CIA’nın Ortadoğu masasında görev yapan Graham Fuller gelip ilk görüşen isimdi! İşin ilginci bunu MİT biliyor ve izliyordu! Saklı gizli bir şey değil! Daha sonra bu görüşmeler sıklaştı ve süreleri uzadı! Laik paşaların da haberi vardı! Graham Fuller kim diye ufak bir araştırmaya çıktığımızda dehşet bir şekilde İslam karşıtı olduğunu görüyoruz. Peki sıradan bir vaizin ne işi olabilirdi böyle bir adamla ? Zemin hazırlanıyordu. Gerekli eğitimler verilecekti.Amerika’ya niye gitti diye soranlar için cevap genelde klasiktir.Din’i tebliğ etmekle suçlanıyordu.Allah kelamı okuyordu , okutuyordu. YALAN ! Görev zamanı gelmişti.Çünkü Türkiye’nin başına güçlü bir lider geçeceği 1999-2000 yıllarında kendini belli etmeye başlamıştı.Amerikanın binbir emekle yetiştirdiği süper Müslüman , Komünist karşıtı Fettullah Gülen için görev zamanı gelmişti. Bizi bizden biriyle vuracaklardı.Peygamber Efendimiz zamanından tutun günümüze kadar bu hep böyledir.Bizi bizden biriyle vururlar.Peki Gülen sizce niye dönmedi ?Gülen, ABD’ye geldikten sonra telkin sonucu “İki hafta sonra oradayım” dedi! Yani ABD seyahatinin iki hafta süreceğini söyledi! Ama 15 yıldır dönemedi! Kim izin vermiyordu? Konu bu! Gelmesine neden olanlar gitmesine izin vermiyordu! Operasyonda Gülen’e söz hakkı yoktu! Öyle bir cemaat düşünün ki ABD koruyor kolluyor destek çıkıyor , İsrail aynı şekilde. CHP destekliyor.Cemaatte doğrudan CHP’yi destekliyor.Hatta CHP’yi desteklemesi son 2 yılda olan bir hadise değildir.Aşağıda gördüğünüz belge ittifakın uzun yıllardır sürdüğünün göstergesidir.makbuz.20150124115858

Ama şöylede bir çelişki vardır ki CHP 2008 yılında TBMM’ye sunduğu bir soru önergesinde Cemaate kin kustuğunu fazlasıyla belli etmektedir.

basliksiz_8jpg_h65 (1)

Cumhuriyetin ilk yılları dahi dine yapılan saldırılar olsun asılan hocalarımız , Said Nursi Efendinin birinci elden malum parti için yazdıkları , CHP’nin üzerine basa basa Cemaate nefretini belli etmesi dahi bir çok olay bir çok örnek varken cemaatin ev , ev kapı kapı gezip CHP’ye oy toplaması garip değil mi ? Kur-an serbest Ezan serbest Namaz serbest Risale-i Nur devlet eliyle basılıyor tesettürlü ablalarımız , annelerimizin hakkı yenmiyor. İstediği kamu kurumunda dilediği gibi çalışabiliyor.Ne çabuk unuttunuz dershanelerin , yurtların , evlerin basıldığı günleri. Kur-an’ı saklayacak yer aradığınız günleri ne çabuk unuttunuz ? Derdiniz Allah yoluysa eğer AK PARTİ hükümeti size , bizlere en güzel ortamı sundu. Ama arkasından haşhaş çekip de gittiğiniz patronunuzun farklı emelleri vardı.Bilmemeniz çok doğal zaten bilen insan sayısı hep sınırlı kalmıştı. Ama bu kadar çelişkiye rağmen hala sorgusuz sualsiz onu HAŞA ! Peygamber gibi görmeniz dine ve insanlığa aykırıdır.(Yazıda düzenleme olacaktır.Bir an önce yayınlamak için kısa kestim , takipte kalın)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s