Siteyi kurmamdaki amaç.

Bu siteyi açmamda ki en büyük etken , tarih hakkında , geçmişimiz hakkında bildiğimizi sandığımız ama ayrıntıya dikkat çektiğimizde farklı neticeleri olan hadiseler hakkında gücümün yettiği ölçüde okurlara bir şeyler kazandırabilmek , bunu yaparken de önüme hedef olarak koyduğum Siyasal Bilimler Fakültesi’ne bir nebze olsun alt yapı hazırlayabilmektir asıl gayem.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere açtığım sitenin içeriği Tarih bilimi üzerine olacaktır. Peki ‘Tarih nedir’?

Tarih nedir deyince hemen alışa gelmiş bir tanım söylemek istiyorum.

-Tarih geçmişteki olaylara ait bilgilerin keşfi, toplanması, bir araya getirilmesi ve sunulması bilimidir. Tarihi bilgi, geçmişteki olaylara ilişkin tüm bilgilerin, olayların vuku bulduğu dönemin şartları göz önüne alınarak, mümkün olduğunca nesnel bir şekilde sunulması ile oluşur. Tarih, yaşanan olayların bir daha yaşanabilmesi gibi bir olasılık olmadığından diğer bilimler gibi deney ve gözleme dayanamaz.

Evet.Bu nesnel olarak Tarih bilimini tam olarak ortaya koyan bir tanımdır. Ancak tarih sadece papağan gibi aynı şeyleri tekrar edip ezberlemek değildir.Bu sayfada yıllardır süregelmiş bildiğimizi sandığımız aslında ayrıntıya dikkat çektiğimizde inanmakta güçlük çekeceğimiz konuları ele alacağım İnşallah.

Siteyi kurmamdaki amaç.” üzerine 2 yorum

  1. siteniz çok güzel olmuş tebrik ederim,kendi fikrimle %100 uyuşuyor .twitter hesabımda 75 bin takipçim var onlarla da paylaşacağım böyle önemli kanıt ve bilgileri tüm halkımızın öğrenmesi lazım.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s